Ako sa starať o rastlinky v kvetináči?

Ako sa starať o rastlinky v kvetináči?

 1. Vyberte si správnu nádobu
  Uistite sa, že na dne nádoby je jeden alebo viac otvorov, aby voda mohla voľne vytekať. Nedostatočné odvodnenie totiž môže spôsobiť, že sa korene doslova „utopia“ a rastlina predčasne uhynie. Rastlinku môžete zasadiť takmer do čohokoľvek, takže typ nádoby, ktorý si vyberiete, závisí na vašich preferenciách. Ak dávate prednosť ľahkým nádobám, ktoré sa ľahko premiestňujú a zároveň prežijú nízke teploty, vyberte si živicu, sklolaminát a plasty. Bonusom je, že tieto materiály nie sú porézne, takže absorbujú menej vlhkosti ako neglazovaná hlina alebo drevo ― výsledkom je, že viac ponechávajú pre rastlinu.
 2. Vyberte správnu zmes
  Nepoužívajte pôdu z dvora alebo zo záhrady. Môže byť plná semien buriny, hmyzu a choroboplodných zárodkov.
  Ideálne je kúpiť si výsadbovú zmes v miestnom záhradnom centre. Je to ľahká zmes materiálov, ako je rašelinový mach, vermikulit, a často rozložená organická hmota. Ak vysádzate sukulenty alebo kaktusy, použite špeciálnu zmes.
 3. Ak si chcete uľahčiť starostlivosť o rastliny, zakúpte si zmes s obsahom časovo sa uvoľnujúcim hnojivom a polymérnymi kryštálmi zadržujúcimi vlhkosť.

rostlina

 1. Rastliny
  Mali by ste určite vziať do úvahy podmienky priestoru, kam chcete rastlinky umiestniť. Nepokúšajte sa pestovať kvety, ktoré si vyžadujú šesť hodín priameho slnka na verande, na ktorú slnko svieti povedzme len hodinu ráno. Urobte si domácu úlohu (čítajte knihy a rastlinné štítky), požiadajte o radu v záhradnom centre a zistite, ktoré rastliny budú prosperovať na slnku a ktoré naopak v tieni.
  Pri rozhodovaní o tom, čo kúpiť, najjednoduchší prístup je použiť jeden druh rastliny na kvetináč. Ak sa rozhodnete kombinovať viac druhov rastlín, uistite sa, že všetky si vyžadujú rovnaké svetelné a vlhkostné podmienky.

kaktus

V každom prípade by sme sa o rastlinky a kvetinky mali starať s láskou. Oni sa nám potom za to odvďačia svojou krásou.

Comments are closed.