Čo je príčinou straty erekcie?

Čo je príčinou straty erekcie?

Najčastejšie označovaná ako impotencia je problém, ktorý trápi mužské pokolenie a značí neschopnosť dosiahnuť či udržať erekciu pri alebo počas sexu alebo aj úplnú stratu erekcie https://forcex.sk/ako-zlepsit-a-predlzit-erekciu/. Táto choroba sa čoraz častejšie skloňuje v lekárskej terminológii. Napriek tomu sa ľudia trpiaci touto poruchou o impotencii odmietajú rozprávať. Postihuje až jedného z desiatich mužov, inak povedané desatinu sexu schopného mužského osadenstva.

sklamanie pri sexe
Kedy nastáva porucha erekcie ?
Erekcia môže zlyhať pri rôznych ochoreniach akými sú vysoký krvný tlak, diabetes, parkinsonova choroba, hypospádia, peyronieho choroba, rozrúsená skleróza, cukrovka, ateroskleróza, neurologické ochorenia, srdcovocievne ochorenia, chirurgické zákroky a psychické zmeny.
Príčin je mnoho a následok len jeden. A pre muža i jeho partnerku práve najnepríjemnejší. Nedostatok či až absencia sexu vo vzťahu vie pripraviť páru krušné chvíle. Bez možnosti odfiltrovania vašej vášne či aj stresu prostredníctvom milovania sa častejšie hádame, čo môže spôsobiť rozchod.
Ďalšie faktory, ktoré spôsobujú poruchu erekcie
Životný štýl
Cigaretka, dve či celý balíček za jeden deň, sedavé zamestnanie, zlý výber jedla. Myslíte si, že takéto trávenie života vám prospieva ? Neprospieva vášmu telu ani vášmu penisu. To ako sa staviate k vášmu telu sa môže prudko obrátiť proti vám. Kvôli fajčeniu sa vám zužuje väčšina ciev, najviac však trpia cievky v penise, ktoré tým pádom zhoršujú prietok krvi.

stoporenie

Lieky na predpis
Niektoré lieky, ako sú beta-blokátory, antidepresíva, diuretiká či dokonca aj lieky proti bolesti sú príležitostne spájané s erektilnou dysfunkciou. Ak si myslíte, že toto je aj váš prípad prediskutujte s lekárom nahradenie týchto liekov.
Chirurgické úkony
Operácie zaoberajúce sa cievkami v blízkosti mužského prirodzenia môžu spôsobiť krátkodobé poruchy erekcie. Okrem chirurgických úkonov poruchu erekcie môže spôsobiť aj radiačná terapia, Bypass či Brachyterapia.
Poranenie penisu
Poškodené cievy či tkanivo v okolí penisu, môže taktiež zapríčiniť dočasnú absenciu erekcie. Je všeobecne známe, že muži s obriezkou majú menšiu pravdepodobnosť výskytu impotencie.

Comments are closed.