3 kreatívne spôsoby ako využiť staré pneumatiky na vašej záhrade

3 kreatívne spôsoby ako využiť staré pneumatiky na vašej záhrade

Vymenili ste pneumatiky na svojom aute a teraz neviete čo s tými starými? Nechajte sa trochu inšpirovať. Pneumatiky sú totiž výborným materiálom na výrobu rôznych drobností.

záhon
 
Kvetináče a záhradné mini jazierka
 
Zo starých pneumatík, môžete na záhrade vytvoriť vyvýšené záhony. Tento spôsob pestovania kvetov, zeleniny, alebo ovocia je vhodný najmä vtedy, ak máte na svojom pozemku neúrodnú, premokrenú, ílovitú, alebo nadmerne znečistenú pôdu. Ak budete sadiť rastliny, ktoré potrebujú pre svoje korene viac priestoru, položte na seba aspoň dve pneumatiky. na dno môžete položiť kúsok kartónu, ktorý zabráni prerastaniu buriny. Pneumatiky naplníte zeminou, ktorú potrebujú dané plodiny a máte hotovo.
 
Druhým spôsobom, ako môžete pneumatiky využiť, sú mini jazierka. Stačí ich umiestniť na zem, vyplniť fóliou, ktorá sa používa pri výstavbe jazierok, obsypať štrkom a napustiť ich vodou. Keďže v nich bude voda stáť, môže po čase zozelenieť. Pokiaľ tomu chcete zabrániť, pneumatiky umiestnite na miesto, kde nepraží priame slnko. Druhým riešením sú vodné rastliny, ktoré pokryjú hladinu vody a tak zabránia jej znečisteniu. Vhodnou rastlinkou je napríklad vodný šalát, ktorý je navyše veľmi dekoratívny.
 
Deti si ju zamilujú
 
Ak máte deti, tak osud pneumatík je viac než jasný. Nájdite na záhrade vhodný strom a na dostatočne pevný konár pripevnite hrubé lano. Naňho priviažte pneumatiku a hojdačka snov je hotová. Pri konštruovaní tejto „atrakcie“ nezabudnite všetko dostatočne upevniť a zaviazať. Aj pád z malej výšky môže skončiť tragédiou.

houpačka
 
Pelech pre psa, alebo miska pre prasiatko
 
Pneumatiky sú výborným materiálom aj v tom prípade, že chováte zvieratá. Pre psov, alebo mačky z nich môžete vytvoriť útulné pelechy, stačí do nich vložiť starý vankúš, alebo deku a vaši miláčikovia si takéto miesto na odpočinok určite zamilujú. V prípade, že chováte hospodárske zvieratá, môžete pneumatiky využiť ako veľkú misku na krmivo, alebo ako napájadlo.

Comments are closed.