Aké typy matracov poznáte?

Aké typy matracov poznáte?

Matrac z pamäťovej peny je vhodný pre takých ľudí, ktorým vyhovuje kopírovanie kontúr tela, potrebujú zmiernenie tlaku a dobrú podporu. Taštičkový matrac je luxusnejší, pretože je vyrobený z malých pružín umiestnených vo vlastnom vrecku z látky. To znamená, že každá jedna pružina sa pohybuje samostatne a poskytuje väčšiu podporu ako otvorené pružinové nekvalitné matrace. V závislosti od vašich preferencií si môžete zvoliť mäkké, stredné alebo pevné verzie a sú priedušnejšie ako pamäťové peny alebo latexové matrace (ideálne, ak sa v noci potíte). Je to dobrá voľba, ak hľadáte posteľ pre dve osoby, pretože oddelené pružiny uspokoja vaše rôzne potreby a hmotnosti, pričom zároveň minimalizujú riziko, že sa v noci budete „kotúľať“ smerom k svojmu partnerovi.

pexels-photo-3807760 (1)

Tieto matrace majú oveľa vyšší počet pružín ako klasické pružinové matrace a poskytujú preto väčšiu oporu a prispôsobia sa tvaru tela. Taštičkové matrace sú ideálne pre partnerov, ktorí majú rôznu hmotnosť. Keďže pružiny v taštičkách fungujú nezávisle, je menej pravdepodobné aj to, že by ste rušili partnera, ak sa v noci prehadzujete, alebo často meníte polohu. Latexové matrace, vyrobené výlučne z latexovej peny, sú známe svojimi chladiacimi vlastnosťami a komfortom. Latex je známy svojou skvelou odozvou, pohodlím, odrazom a chladením. POnúkla som vám rôzne typy matracov, no len vy sami si viete správne vybrať ten najvhodnejší presne pre vás a vaše potreby. Ak hľadáte matrac pre dvoch, mali by ste sa uistiť, že sa dajú matrace kombinovať, aby vyhovovali aj vám aj vašej manželke zároveň. Nikdy nekupujte spojený veľký matrac do manželskej postele, lebo vám nebude vyhovovať za žiadnu cenu obidvom naraz.

pexels-photo-271897

Radšej uprednostnite dva rôzne typy matracov. Veď na dnešnom trhu sa nájde veľa variantov rôznych matracov presne podľa vašich požiadaviek. Skúste hľadať a nájdete ten pravý pre vás a vašu drahú polovičku. Nekupujte hneď prvý, ktorý uvidíte v zľavovej ponuke či letáčiku. tie sa naozaj neoplatia a budete sa čudovať, koľko ľudí takto zle nakúpi matrace, ktoré im potom nevyhovujú.

Comments are closed.