Neupadnite do rutiny, alebo 5 TIPOV ako vytárať pútavý obsah na váš web

Neupadnite do rutiny, alebo 5 TIPOV ako vytárať pútavý obsah na váš web

Aj tá najkreatívnejšia práca, ktorou tvorba webu nepochybne je, sa môže časom stať rutinou. No a to nie je dobré. Rutina znamená málo nápadov a  málo nápadov znamená nudu. Kto by chcel na internete zažívať nudu? Ak ste si práve odpovedali, že nikto, tak ste si odpovedali viac než správne. Pokiaľ sa v podobnej situácii nachádzate aj vy, vyskúšajte aspoň niektoré z nasledujúcich tipov.
 
notebook.jpg

  1. Študujte

Možno si hovoríte, že už ste toho napísali, natočili, alebo vyfotili toľko, že nepotrebujete nič nové zisťovať. Slovo „aktuálny“, ale vzniklo preto, aby opisovalo veci, ktoré sa dejú v prítomnosti. Ak si pozriete iba jedny slovenské televízne správy, zistíte, že niekto vytvoril pol hodinu nových informácií. Teda sa tak aspoň tvári. Preto nikdy neprestaňte študovať, čítať, pozerať videá konkurencie, jednoducho ostaňte informovaní.
 

  1. Rozprávajte sa s ľuďmi

Niekedy môžete mať pocit, že už nedokážete napísať ani riadok. Vtedy so všetkým seknite a choďte von, ideálne medzi ľudí. Možno by ste neverili, koľko nápadov dostanete pri obyčajnej debate o tom, čo niekto zažil v autobuse. 
 

  1. Inšpirujte sa

Nie jen nič zlé na tom, ak zavítate na web konkurencie. Nemusíte ho hneď celý vykradnúť. Inšpirácia ale prichádza nečakane. Niekedy si môžete prečítať článok o zelených tapetách, pri ktorom vám napadne super titulok a článok o tom, ako vylepšiť svoju spálňu.
 
search.jpg

  1. Nebojte sa experimentovať

Niekedy sa vám môže zdať, že vaše nápady nie sú dostatočne dobré, alebo zaujímavé. Na to sa ale treba čas od času pekne krásne vykašľať. Triezve zmýšľanie samozrejme nie je na škodu, no risk, môže byť aj zisk.
 

  1. Nájdite si svoj nakopávajúci motor

Pamätajte, že všetko sa robí ľahšie, ak máte vedľa seba človeka, ktorý vás dokáže nakopnúť v tej správnej chvíli. Ak takého ešte nemáte, začnite čím skôr hľadať. V tomto prípade, však buďte naozaj nároční!

Comments are closed.