Hravé a praktické osvetlenie s LED pásmi

Hravé a praktické osvetlenie s LED pásmi

Je to priam neuveriteľné, v akom tempe a akým smerom technológia postupuje vpred. Stačí sa pozrieť na vývoj mobilov, dopravných prostriedkov a ďalších zariadení, ale takisto aj na samotné formy osvetlenia. Tie sú dnes ekologickejšie, úspornejšie a nápaditejšie než kedykoľvek predtým. A ukážkou toho napríklad sú RGB LED pásiky 15m.

Zaujímavo však pôsobí aj samotný koncept všetkých LED svetiel. Pod touto skratkou sa označuje pojem Light Emitting Diode, čo môžeme voľne preloziť ako diódu, ktorá vyžaruje (emituje) svetlo. A práve diódy sú základným bodom efektivity a popularity tohto osvetlenia. Pretože práve diódy prinášajú kvalitné emitovanie napriek minimálnej spotrebe elektrickej energie. V porovnaní so starými zdrojmi svetla a klasickými žiarovkami sú takmer o 100% efektívnejšie, čo je vlastne dôvod, prečo sa „neekologické“ staré žiarovky stiahli z trhu.

Svietiaca žiarovka

V prípade osvetlenia LED ale nemusíme vravieť iba o žiarovkách, ktoré využívajú túto úspornú technológiu emitujúcich diód. V súčasnosti sa tejto technológii prispôsobujú napríklad aj reflektory, panely, stropné svietidlá či spomenuté pásy. Nielen z hľadiska efektivity, ale takisto atraktivity a dekoračného využitia pôsobia zaujímavo práve pásiky osadené týmito diódami.

Led pásik

Obľúbeným variantom sú RGB- teda pásy s farebnými diódami. V prípade skratky RGB vravíme o emitovaní až troch farieb- červenej, zelenej a modrej (RED, GREEN, BLUE).

Z hľadiska dekoračného významu sa dá s nimi vyzdobiť napríklad nábytok, zrkadlá, nábytok, TV obrazovka, ale aj klávesnica, PC skrinka, interiér auta a veľa ďalších vecí v dôsledku kreatívnych nápadov. Ak zas vravíme čisto o funkčnom využití led pásov, k dostaniu sú aj tie klasické, ktoré emitujú bielu farbu, resp. klasické svetlo dožlta. Tieto pásy sa dajú umiestniť napríklad na kuchynskú linku, kde budú praktickým spôsobom poskytovať osvetlenie a lepšiu viditeľnosť pri chystaní pokrmov.

Comments are closed.