Inštinkt je niečo, čomu verte

Inštinkt je niečo, čomu verte

Ak niečo ako žena, ktorá neustále varí, obľubujem, tak sú to recepty, podľa ktorých sa dá uvariť všetko do hodiny. Určite to poznáte, sú to takzvané hrnčekové recepty. Len z toho urobíte tie najlepšie koláče, tie najlepšie pudingy, proste všetko. Prečo? Pretože je to to najľahšie. Nikdy som nebola príliš na varenie a práve preto som šťastná za všetko, čo je rýchlo pripravené. Vždy som si myslela, že ja variť nikdy v živote nebudem, no ako mám deti, všetko sa zmenilo. Teraz variť musím, aj keď nechcem. Nemôžem im dať predsa na obed jedlo z reštaurácie, to teda nie je celkom vhodné.

vývar

Keď sú však deti hladné a potrebujete uvariť niečo rýchle, musíte myslieť.

Pri deťoch sa rozmýšľa skutočne ťažko. Už pri jednom to predstavuje veľký problém, ale keď máte dve za sebou, tak už je problém udržať otvorené oči. Čaj sladím veľmi často aj na dva razy, pretože prvý raz zabudnem, že som ho osladila. Niekedy sa stane aj to, že ho pre istotu osladí aj môj muž, takže je ten čaj priam neuveriteľne sladký. Ešte šťastie, že ochucujeme medom. Aspoň vďaka tomu nemám totálne výčitky. Kedy riešim, čo variť? Hlavne cez víkendy.

Počas víkendov, keď mám doma muža, musím riešiť skutočne poriadnu stravu, aby sa najedol aj on.

polévka

Počas týždňa sa už nejako prestravuje na menu a na stravných lístkoch. No napriek tomu je dôležité, aby som navarila niečo, z čoho sa najedia všetci. Ale čo mám robiť teraz, keď mi totálne dochádzajú nápady? Vtedy príde na pomoc môj drahý priateľ internet. Väčšinou vždy uvarím prvú vec, na ktorú na internete natrafím. Tento raz to bolo úplne jasné. Zeleninová polievka s haluškami zachránila brušká celej našej rodiny. Som vďačná za to, že moje deti a môj muž nie sú veľmi vyberaví a chutí im takmer všetko, čo im mamina navarí. No, povedzme si úprimne, nemajú veľmi na výber, no nie? Tak čo už majú robiť?

Comments are closed.