Laminát odolný voči vlhkosti: ako vybrať tú najlepšiu podlahu

Laminát odolný voči vlhkosti: ako vybrať tú najlepšiu podlahu

Zdalo by sa, že povrch je ako keby spravený pre takéto ťažké zóny ako sú predsieň a haly, kde na podlahu stále padá špina a voda z obuvi, labiek domácich zvierat, vlhkých dáždnikov, sánok, lyží, bicyklov.  Aj v kuchynkách, kde pod nohami sú dosť často potraviny kulinárskych experimentov a náhodne rozliate tekutiny, by bol tak vhodný.

kýbl

Kolekcie odolné voči vlhkosti sú nevyhnutne prítomné v sortimente špičkových výrobcov laminátov. Ako siahajú vlastnosti, ktoré sú dôležité pre využitie podlahy? Niektoré firmy zvyšujú hustotu nosnej dosky, zatiaľ čo iné pridávajú vodu odpudzujúce prísady. Odborníci spoločnosti na vytváranie laminátových kolekcií odolných voči vlhkosti sa rozhodli konať v niekoľkých smeroch naraz.
Po prvé, konce lamiel po obvode sú pokryté špeciálnou vodu odpudivou zmesou Hydroseal. Spoľahlivo odoláva vlhkosti. Po druhé, dekoračné skosenie na doskách, ktoré ich robia nerozoznateľné od dosiek z masívneho dreva, sa získajú zatláčaním a nerezaním časti základu. Jednoducho povedané, po prilepení sa priľahlé pásy tak tesne spoja tak, že vlhkosť prakticky nie je schopná preniknúť do kĺbov medzi nimi.

Tesnosť ponad všetko.
Ak chcete získať krásnu a odolnú podlahu, nestačí na nákup laminátu odolného voči vlhkosti. Je veľmi dôležité odstrániť prenikanie vody pod podlahovú krytinu. Preto sú vyrovnávacie medzery, ktoré nevyhnutne zostávajú po obvode priestorov, utesnené 8-10 mm flexibilnou polyetylénovou vložkou a rýchlou vrstvou priehľadného tesnenia. Po inštalácii dosiek je priestor medzi nimi a podlahou plnený tesniacim materiálom. Podobne pôsobia aj pri inštalácii dverí, zdobení spojov rôznych podlahových krytín pri navrhovaní východov vykurovacích potrubí, zásobovanie vodou atď.

podlaha

Vrstva hydro izolácie alebo špeciálnych podkladov s integrovanou izoláciou pár Basic Plus, Silent Walk a Transitsound pomôže chrániť laminát pred vlhkosťou.

Comments are closed.