5 rád ako vytvoriť kráľovstvo tým najmenším

5 rád ako vytvoriť kráľovstvo tým najmenším

Máme pre Vás pár rád, ako vytvoriť tú najlepšiu verziu detskej izby, pokiaľ si nie ste celkom istý, že budeme mať aj o povedzme tri roky stále také finančné možnosti, aby ste vašim drahým pokladom zrekonštruovali izby podľa ich predstáv, aby nebola už „príliš detská či gýčová“.
Ak máte stále problém zastaviť sa, prestať sa pozerať na všetky tie krásne návrhy z Ikei, či na detské izby Vašich bohatších priateľok-mamičiek, možno Vám, pomôžu pochopiť, že detská izba skutočne môže rásť s Vašimi detičkami, len ju treba vopred premyslieť. Tak poďme na to!

postýlka

Farba je základ

To je snáď každému jasné a na tom všetko padá a tam sa ukazujú prvé problémy. Možno by ste mali porozmýšľať nad takou, ktorá mu nebude prekážať ani o pár rokov, skôr sa zamerajte na elegantnú, neutrálnu farbu, popr. viacero farieb a izbu ozvláštnite nejakou hravou, no stále tapetami, ktoré sú momentálne moderné, aby ste si zabezpečili, že budú aj o pár rokov. Okrem toho, je dobre zvážiť počet farieb, odporúčame max. 2 – 3. Ak teda máme elegantné farby, Vaša tapeta by mala stáť za to! Nech jej tvorí kontrast.

holčička

Jednoduchosť je stále „in“

Nepreplňte izbu zbytočnými dekoráciami. Skôr ju naplňte nutnými nábytkami, ale s dekoráciami to neprežeňte. Zvlášť sa vyhýbajte takým, ktoré sú typické pre vekovú kategóriu – čiže posteľ s baldachýnom, s princeznovskými dekoráciami možno vaše dievčatko o pár rokov už baviť nebude. Opäť sa snažte, aby to mohlo všetko vyrastať s nimi – menej okaté, extravagantné je teda na mieste.

Možno ešte malé detaily..

Doplnky sú takisto veľmi dôležité. Dotvárajú izbu a veľa ľudí práve to nadchne prvé, takže tvoria časť dojmu. Vďaka nim ale takisto môžete v sekunde premeniť alebo aspoň pozmeniť izbu podľa priania. Takže aj na tieto detaily sa treba zamerať. Správny architekt by Vám totiž tiež odporučil správnu posteľnú bielizeň alebo farby, v ktorých máte kupovať doplnky do nového bytu či domu podľa nábytku apod. Keďže správny architekt ide až do „až do detailov, aj vy myslite na to, že výmenou jednoduchých detailov ako sú plagáty, obrázky, tapety, hračky či spomínaná posteľná bielizeň dokážete zmeniť celkovú atmosféru izby. A je to pomerne finančne zvládnuteľné.

A čo vzory?

Možno neviete, ale tapety so zložitými vzormi môžu prezentovať obe detskú, ale aj dospelú osobu. Takže či sa vyberiete ku živočíšnym, geometrickým alebo elegantných pruhov, vzorov či potlačí, môžete ešte viac podtrhnúť zámer izby.

studium

Úložné priestory

Ďalším kúzlom nadčasovej izby je to, že popremýšľate aj nad „nudnými“, ale potrebnými úložnými priestormi. Nebolo by vhodné, ak by vaše dieťa malo skriňu s posúvacími dvermi, neušetrilo by to priestor a pri tom to môže vyzerať dobre aj keď vyrastie? Rôzne skrinky, boxy a regály slúžia na odkladanie oblečenia a hračiek, neskôr školských potrieb, kníh neskôr počas dospievania. Možno niečo neutrálne môžete používať najprv ako „sklad“ tých nespočetne veľa hračiek, neskôr na učebnice.

Comments are closed.