Nechudnite! Schudnite!

Nechudnite! Schudnite!

  1. Ani kvapka alkoholu

Bohužiaľ, ale chudnutie a alkohol spolu jednoducho nefungujú. Aj obyčajný štamperlík tvrdého alkoholu obsahuje minimálne dvadsať kalórií. To by nebol až taký hriech. Problémom však je, že alkohol zároveň spomaľuje nás metabolizmus a to až o takmer sedemdesiat päť percent. Takže klasický pohárik pred obedom, fakt nie je tá správna voľba.

skořice
 

  1. C a D

Ak chceme aby naše telo fungovalo správne, potrebuje vitamíny. Céčko a Déčko však zohrávajú dôležitú funkciu práve pri chudnutí. Vitamín C, okrem iného, podporuje spaľovanie tukov. Vitamín D, zasa pomáha uvoľňovať tuky z nášho tela. Ide teda o dokonalú dvojku.
 

  1. Rybací olej

Rybí tuk nepatrí k tým najväčším pochúťkam, ale je účinný pri boji s kilami. Je dobrým doplnkom ku každodennému pohybu. Stačí ak sa prekonáte a zvládnete skonzumovať aspoň jednu lyžicu denne. V kombinácii s pohybovou aktivitou, by sa prvé výsledky mali dostaviť už o dva až tri mesiace.
 

  1. Neodopierajte si ovocie

Ovocie a zeleninu môžete konzumovať pokojne na kilá. Existujú i druhy s vysokým obsahom cukru, ide však o takzvaný rýchly cukor. Jeho vlastnosťou je, že telu dodá energiu, neostane v ňom však dlho. Ovocie si sem tam posypte škoricou. Tá ma pozitívny vplyv na správne spaľovanie cukrov v krvi.
 
čaj

  1. Jedzte často

Hladovka, alebo dve jedlá za deň spôsobia presne opačný efekt, ako chceme. Najmä ženské pohlavie by malo konzumovať jedlo častejšie, ale v menších dávkach. Uvádza sa, že päť až šesť chodov denne, je ideálny počet.
 

  1. Vymeňte kávu za čaj

Čaj taktiež obsahuje kofeín, takže je ideálnou náhradou kávy. Navyše zrýchľuje náš metabolizmus. Lepšie je piť čaj zelený. Zabudnite však na ten vo vrecúškach. Zájdite do predajne s čajmi a zadovážte si čerstvý, silný, kvalitný, ale hlavne sypaný zelený čaj. Vypite minimálne 5 šálok denne. V letnom období doňho môžete prihodiť ľad. Podobný efekt má aj zelená káva.
 

  1. Nebojte sa proteínov

Vajíčka sú proteínová bomba, ale na váhe vám nepridajú tak, ako by ste si mohli myslieť. Konzumujte ich hlavne na raňajky. Dokážu vás zasýtiť na dlhšiu dobu a navyše si ich viete pripraviť na viacero spôsobov. Napríklad také vajíčka na tvrdo, sa hodia aj na deistu, alebo olovrant. 

Comments are closed.