Moderný spôsob osvetlenia s LED pásikmi

Moderný spôsob osvetlenia s LED pásikmi

V obývaných priestoroch je niekedy tma, najmä ak panujú typické zimné večery. A dobre vieme, že v týchto priestoroch sme preto odkázaní na „umelé“ formy svetla, teda na kvalitné svetelné produkty. Tie nám následne poskytujú viditeľnosť a spolu s ňou teda aj potrebný komfort.

Toto sú však poznatky, ktoré sú nám všetkým veľmi dobre známe, ide však o to, aký typ svetiel sem môžeme umiestniť. Pretože v skutočnosti nemusíme vravieť len o tej klasickej žiarovke, ale dnešný trh nám ponúka univerzálne riešenia. A k ním sa napríklad radia aj LED pásiky.

  • Pásy, čo sú povrchu osadené svetelnými diódami a ich spodná časť je samolepiaca.

led pás

To znamená, že s umiestnením tohto zaujímavého svetelného doplnku nebude problém, dizajn je veľmi praktický a ideálne sa dajú umiestniť aj tam, kde by sa iné svetlá nezmestili, či kde by tieto zaberali zbytočne veľa miesta. A to s pásikmi nehrozí, sú štíhle a zmestia sa prakticky všade. Konkrétne miesto, resp. konkrétnu plochu následne obohatia žiarením zo svetlo emitujúcich diód. Najčastejšie sa používajú na osvetlenie kuchynskej linky, hoci poskytujú aj mnohé iné populárne riešenia z hľadiska osvetlenia najrôznejších premetov, pracovných plôch či častí v miestnosti.

  • Môžu mať funkčné aj dekoračné využitie. Pretože tak, ako sú na výber pásy s diódami, ktoré vyžarujú klasické biele svetlo, tak sú na výber aj RGB pásiky či rôzne iné farebné alternatívy.

žena, osvetlenie

RGB je označenie populárnych pásikov, čo sú osadené diódami, ktoré vyžarujú tri farby- Red, Green a Blue, čiže po slovensky červenú, zelenú a modrú. V tomto prípade ide o ideálnu voľbu pre dekoračné účely, ak napríklad chcete zvýrazniť, resp. zviditeľniť nejaký predmet. Tieto novšie verzie sa ovládajú pomocou diaľkového ovládača, vďaka ktorému môžete s tými farbami zakaždým operovať do podoby, v akej vám to bude najlepšie vyhovovať.

Comments are closed.