MS v hokeji 2018, Dánsko. Akú šancu má reprezentácia Slovenska?

MS v hokeji 2018, Dánsko. Akú šancu má reprezentácia Slovenska?


Ako každý rok, i máj s prívastkom 2018 privíta Majstrovstvá sveta v hokeji, tentokrát v Dánsku. Opäť majú šancu i slovenskí reprezentati a určite ich čaká neľahký boj, nakoľko už prvý zápas odštartujeme zápasom proti Česku. V tabuľke na nás čakajú i ďalší ťažkí súperi ako Rusko, či minuloročný víťaz Švédsko. Verím, že úspech môže nastať i v týchto zápasoch, avšak v našej skupine máme väčšiu možnosť na zisk bodov v súbojoch so Švajčiarskom, Rakúskom, Francúzskom, či Bieloruskom. Tým však nechcem týchto súperov podceniť, skôr čakám vyrovnaný a napínavý boj.

hokejka

•         V hostiteľských mestách Kodaň a Herming sa má dokopy odohrať až 28, pravdepododne kvalitných zápasov na vysokej úrovni, nakoľko sú zaradené v kategórii A. Následne divákov čakajú 2 štvrťfinálové stretnutia, semifinále a nakoniec najočakávanejšia udalosť, zápasy o medaile.

Siahne si na medailu po dlhšom čakaní i mužstvo Slovenska?
 Náš oficiálne stanovený cieľ znie hlavne prebojovať sa do štvrťfinále, čiže zamýšľať sa nad otázkou finálnych súbojov je zatiaľ asi trochu trúfalé, ale nie nemožné. Všetci sa tešíme správe, že náš tým posilní škovný útočník z NHL, Tomáš Jurčo a bude v prvej lajne s veteránom Ladislavom Nagyom. Na európskom turnaji, verejnosťou považovanom len za akúsi prípravu na MS, si však táto dvojka spolu hokejovo skutočne rozumela. Isté je, že svoju účasť hneď na začiatku odmietli vzácne posily ako Richard Pánik, či momentálne najznámmejší slovenský brankár, Jaroslav Halák. Z dôvodu zranenia nakoniec nepríde ani rýchly kanonier Marián Gáborík. Ako inak, so zúčasťou opäť súhlasil šikovný bek Andrej Sekera, ako aj bojovník Dominik Graňák.

hokej

Možno už viete, že na rok 2019 je hostiteľskou krajinou pre MS práve Slovensko. To ale znamená, že na našich chlapcoch je teraz veľký tlak,pretože fatálny neúspech a prepad do kategórie B by znamenal, že Slovnesko by o hostiteľskú úlohu budúci rok prišlo. Ale dúfajme, že prekvapíme minimálne sympatickým výkonom. 

Comments are closed.