Nová videohra o slovenských politikoch, vyrobil ju len 19 ročný maturant

Nová videohra o slovenských politikoch, vyrobil ju len 19 ročný maturant


Dnešná politická situácia v našej krajine po mnohých prepuknutých a súčasných škandáloch nie je ideálna, jej zástupitelia sú verejnosti tŕňom v oku. Niekto ale na to dokáže poukázať i humornou cestou, ako napríklad čerstvý slovenský maturant, ktorý o zástupcoch našej vlády vyrobil aplikáciu, teda vlastne skôr videohru pre mobilné zariadenia.

politika

Áno, skutočne existuje nová hra s týmito hlavnými postavami v hlavnej úlohe, aj pokiaľ to môže znieť absurdne, ale na druhej strane zasa skutočne humorne a zaujímavo. Spomenutá hra má pritom celkom kvalitné spracovanie a vytvoril ju len 19 ročný Slovák. Aplikácia nesie názov Harakter ( s H, nie CH).

Vopred ale upozorňujem, aby ste neočakávali hru s perfektnou grafikou ako v prípade najpopulárnejších mobilných hier, ide skôr o prostredie podobné legendárnemu Super Mariovi z osemdesiatych rokov, rovnako aj „soundtrack“ pripomína 8 – bitovú éru. Ale pravdu povediac, práve aj tieto vlastnosti dodávajú hre ten správny humor. Čo hra stráca na „premakanosti“ grafiky, nahrádza spomenutým chytľavým humorom, aký už rozosmial nejedného hráča. Pokúsim sa Vás rozosmiať ešte skôr, než si túto aplikáciu vôbec stiahnete a o to tým, že Vás oboznámim s hlavnými postavami:

aplikace

•         Harkakter, Šparadilini, Hranolko, Kalivederci, Translator, Speedčiatek
Hra sa dá stiahnuť ako free aplikácia, bez poplatku. Spomenutý mladík ju vytvoril eštelen počas tohtoročných veľkonočných sviatkov a jeho kamaráti sa pri jej hraní nevedeli prestať smiať. Následne ho napadlo, že by sa mohol pokúsiť o jej vydanie no váhal, či nebude príliš nekorektná. Ako sa ukázalo, vydanie hry ho preslávilo v sympatickej podobe a verejnosť sa tak napriek ťažkým časom a strate viery aspoň s chuťou pobavila. Dôsledkom popularity a šikovnosti autora sa tak uvažuje i o ďalšom pokračovaní, v ktorej pribudnú i nové „haraktery“.

Comments are closed.