Obývačka v štýle nového dánskeho dizajnu – hygge

Obývačka v štýle nového dánskeho dizajnu – hygge


Tento štýl predstavuje schopnosť odložiť povinnosti bokom a nájsť si chvíľu pre seba a svojich blízkych. Obývačka je na to ideálna. Prírodné materiály v nej pôsobia na naše zmysly oveľa príjemnejšie a jemnejšie ako plastové. Drevo, ľan, bavlna, vlna, kašmír, pekná keramika… Jednoduchosť tvarov a skromná farebná škála vás nebudú rozptyľovať a vy môžete nerušene doma oddychovať. Štýl hygge si zastáva predovšetkým útulnosť, ktorú docielite napríklad aj kopou vankúšov, mäkkým kobercom, ohňom v kozube alebo sviečkami.

polštářek

Hygge vychytávkou je kôš z drôtenej konštrukcie plný prikrývok. Truhlica alebo takýto kôš vám v zime dokonale poslúži. Uschováte tu deky a prikrývky, ktoré vytiahnete vždy podľa teploty, potreby či nálady. Efekt útulnej obývačky umocnia aj sklenené vázičky s kvietkami či konárikmi. Pekne ukážu aj zarámované vylisované rastliny, ktoré sa hodia do každej obývačky. Oživia váš interiér a prezradia, či máte blízko k prírode.

deky

Ako zariadiť obývačku?
 

Zariadiť obývačku v štýle hygge nie je vôbec zložité a ani náročné na rozpočet. Uvoľňujúce je aj to, že sa nemusíte riadiť žiadnym konkrétnym štýlom. Stačí sa obklopiť tým, čo sa páči vám a čo pôsobí útulne. Budete však potrebovať niekoľko solitérov a doplnkov. Základom je pohodlný a mäkký gauč, kde sa dá oddychovať tak, že sa vám ani nebude chcieť vstať. Na ňom by mali byť vankúše a deky. Koberec je vhodné mať z prírodného materiálu. Bude dobre ak bude vo svetlých farbách a s dlhým vlasom. Rozmiestnite po obývačke aj zopár pekných dekorácií z dovoleniek, ktoré vám budú pripomínať krásne chvíle. Podstatné sú aj fotografie z minulosti. A pokiaľ máte kozub, trafili ste klinec po hlavičke. Ak to šťastie nemáte, nezúfajte si. Svetlo nahraďte lampášmi a svietnikmi. Urobte si čaj alebo kávu a už iba relaxujte. Je možné, že práve vďaka domácej pohode sú Dáni takí vyrovnaní a šťastní. 

Comments are closed.