Priestor pre každého člena rodiny

Priestor pre každého člena rodiny

Každý z nás potrebuje svoj vlastný priestor. Práve preto aj v našom byte či dome, by mal mať každý člen rodiny svoje miesto. Nemusí ísť o vlastnú izbu, to vôbec nie. Môže to byť aj len maličký kúsok priestoru. Všetci si potrebujeme raz za čas oddýchnuť a utriediť si svoje myšlienky. Presne vtedy potrebujeme chvíľku pre seba a miesto, ktoré bude len naše.

rodina

Ako si takéto miesto vytvoriť?

Je to úplne jednoduché. Vyberte si priestor v izbe, ktorý je voľný. Najviac nevyužitými bývajú práve rohy v izbách. Ak takéto miesto máte môžete pokračovať v jeho zariaďovaní. Postačí ak si zadovážite kreslo a nejaký menší stolík. Do kresla si môžete dať rôzne vankúšiky a deku. Veľmi dobré je ak máte priestranné kreslo. Pre tých, ktorý si na to viac potrpia je možnosťou aj závesné hojdacie kreslo.

Na stolík si poukladajte svoje veci, ktoré tam chcete mať. Rôzne knihy, denník a množstvo iných osobných vecí. Skvelou voľbou ako tento priestor doplniť sú kvety. Dodajú tomuto miestu útulnejší nádych. Navyše prispejú k čistejšiemu vzduchu v miestnosti.
Ak máte malé detičky a chcete vytvoriť priestor pre nich je to tiež veľmi jednoduché. Postačí vám deka, či menší koberček. Položte ho na zem a dookola poukladajte rôzne vankúšiky. Môžete kúpiť obliečky s detskými motívmi. Na toto miesto stačí poukladať hračky a je to hotové!

obývací pokoj

Nezabúdajte, že tak ako dospelí aj deti potrebujú svoj vlastný priestor. Postačí polička či písací stôl. Musí však byť miesto kde si môžu uložiť svoje veci. Dôležité je aby ste tento ich priestor rešpektovali a dopriali im trochu súkromia. Každý potrebuje byť chvíľu sám a nerušený. Nezabúdajte na to.
Nech už je to pre kohokoľvek nezabúdajte na to, že nie je nič ľahšie ako takýto priestor vytvoriť. Nepotrebujete na to skoro vôbec nič. Zaberie vám to navyše iba trochu času a výsledok je úžasný.

Comments are closed.