Problémy so slabou erekciou alebo téma, ktorej sa musíme venovať

Problémy so slabou erekciou alebo téma, ktorej sa musíme venovať

U mužov sú pri rozhovore dovolené takmer všetky témy, avšak existuje jedna, ktoré je pre nich tabu. Nie snáď, že by ich nezaujímala a nemali s ňou dokonca vlastné skúsenosti, ale bojíme sa o nich vravieť z očí do očí, akosi sa to „nehodí“. Ide o témy ako problém so slabou erekciou či impotencia.Muž v daždi.jpg
Na druhej strane je ale známe, že internet je touto témou zasýtený, nechýbajú diskusné fóra či zaujímavé blogy, rovnako tak ani e-shopy s prípravkami, ktoré majú tendenciu chúlostivý problém odstrániť vo vašom súkromí.
Je ale potrebné robiť rozdiel medzi tým, či sa problémy s erekciou dostavujú občas a skôr ojedinele, alebo sú žiaľ na pravidelnom poriadku. Prvý prípad dokázal prekvapiť prakticky každého chlapa vplyvom rôznych faktorov, no problémom je najmä druhý prípad, teda ak nastupuje pravidelnosť tohto zlyhania. Muž s bradou, tmavé pozadie, depresia.jpgAk sa nedostatky opakujú spravila pol roka (6 mesiacov), je doporučené vyhľadať pomoc.
Tieto poruchy erekcie môžeme deliť predovšetkým na dva body. Prvým je to, že sa penis nedokáže „postaviť“ vplyvom jeho nedostatočného prekrvenia. Druhým je predčasná ejakulácia, teda neschopnosť udržať erekciu po dostatočne dlhú dobu (za skoré vyvrcholenie možno považovať 1 až 2 minúty pred stykom). V stručnosti tkzv erektilná dysfunkcia zaskočí spravidla mužov nad 40, ale výnimku netvoria ani mladšie ročníky. Tu je častou príčinou nezdravý životný štýl, prípadne tiež pravidelný stres.
Faktory dokážu mať aj psychický príčinu, kedy ide predsa len o ľahší prípad (v opačnej situácii vravíme o organickej poruche). Môže ísť o následky častého stresu, problémov v práci, ale aj strachu, stratenej sebadôvery, no vylúčené nie sú ani nezhody či hádky s partnerkou.
K známym organickým príčinám sa radia najmä civilizačné ochorenia ako vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu, poškodený cievny systém, prípadne tiež nízka hladina mužského hormónu testosterón.

Comments are closed.