Kolieskové vs Ľadové korčule

Kolieskové vs Ľadové korčule

Korčuľovanie je naozaj super šport. Na zimu vám vždy stačí vám prehodiť z koliesok na nože a zase na leto naopak. Tento šport naozaj milujem  a to len zo zopár dôvodov, pre ktoré by ste si to mali vyskúšať aj vy:  
1. Nie je náročný – naozaj korčuľovanie nie je ťažké na naučenie. Ja som sa učila na ľadových korčuliach a určite by som vám ich odporúčala na učenie sa. Pády bolia síce rovnako ako na kolieskových, avšak si z pádu neodnesiete krvavé, došúchané dlane a kolená a dotrhané oblečenie. Na ľadových spadnete a zostane vám len modrina.

brusle

2. Obrovskou výhodou korčuľovania je, že sú to dva športy v jednom. Myslím tým, že ak sa raz naučíte na kolieskových, určite budete vedieť aj na ľadových. Rozdiely sú, ale minimálne. Štýl je ten istý – prehadzujete váhu z nohy na nohu. Napríklad rozdiel je v štýle brzdenia. Na ľadových dáte korčule do protipohybu – je na vás, či jednu alebo obe nohy – a zabrzdíte, no na kolieskových si takto akurát tak nabijete nos. Dá sa samozrejme aj tak, ale musíte spraviť oblúčik. Na asfalte skôr využívajte brzdenie V štýl( ten používajte aj pri učení sa na ľadových), alebo použite brzdu.
A 3. výhodou tohto športu je naozaj finančná nenáročnosť.

inline brusle

To znamená, že ak si kúpite raz 50 eurové korčule, využijete ich naozaj veľa rokov. Pri ľadových zaplatíte za brúsenie zväčša 2 eurá, ak ste nenáročný a pohodový korčuliar, brúsiť si ich budete 1–2-krát za sezónu. Pri kolieskových zase treba vymieňať kolieska. Tie vám vydržia aj niekoľko rokov. Všimnite si vždy, že predné a zadné kolieska sa vám vyšúchajú skôr ako tie dve stredné, preto ich obmieňajte. Rovnako obmieňajte aj pravú a ľavú stranu.

Pri kupovaní korčúľ naozaj nešetrite. Myslite na to, že to je investícia na dlhé roky. Zvážte pri korčuliach na ľad aj to aký typ chcete. Ak ste žena, nemusíte mať vždy krasokorčuliarske korčule. Ja som si ako dievča kúpila hokejové a nebanovala som nikdy.

Comments are closed.