Twitch piráti prevyšujú platiteľov YouTube

Twitch piráti prevyšujú platiteľov YouTube

Na jednom mieste, viac ako jeden milión užívateľov sledoval pokrytie KSI v Logan Paul a Deji v Jake Paul záchvaty na Twitch, podľa Verge .
Naproti tomu služba YouTube s plateným zobrazením dosiahla vrchol približne 800 000 divákov.
Twitter Periscope tiež hostil pirátske prúdy, ale v menšej miere.
Nie je jasné, koľko ľudí zaplatilo za používanie špeciálneho videa poskytnutého ako alternatívu k službe YouTube. 15 000 vstupeniek sa však predalo aj divákom, ktorí sa podujatia zúčastnili naživo v Manchester Arena. „Naše pokyny pre komunitu zakazujú nahrávanie akéhokoľvek obsahu, ktorý osoba nevlastní, nemá práva na používanie alebo nie je inak oprávnená na používanie,“ povedal.box.jpg
„Ak tak urobíte, porušia sa naše zmluvné podmienky a môže sa stať, že ich účet bude podliehať DMCA [Digital Millennium Copyright Act] takedowns držiteľom práv tretej strany.
Zápasy amatérskych celebrít v boxoch boli účtované ako "najväčšia udalosť v histórii internetu" vďaka popularite a kontroverziu britských a amerických bojovníkov.
Prehliadka stojí £ 7,50 alebo $ 10 na legálne sledovanie online.
 Autorské práva k obrázkuREUTERSObrázok titulokJake Paul porazil Deji v ich záchrane po piatich kolách
Niektorí používatelia, ktorí zaplatili poplatok, uviedli, že majú technické problémy, ktoré ich mohli podnietiť k tomu, aby hľadali pirátske verzie. Ale príspevky sociálnych médií naznačujú, že od začiatku sa objavujú aj ďalšie vyhľadávané nelegálne prúdy.interakcie.jpg
Mnohí z pirátov Twitch používali falošné tituly, aby skryli svoje prúdy, ako napríklad "Free Fortnite skins" a "Playing new UFC game".
Snímky obrazovky však ukazujú, že niektoré z najobľúbenejších príkladov stále dokázali prilákať stovky tisíc divákov súčasne.
To vyvolalo kritiku samotného Twitcha a tých, ktorí sa naladili.
Ale jeden expert navrhol, že by to bolo prekvapenie, keby  urobil viac.

Comments are closed.