V moderných domácnostiach a podnikoch začína dominovať sklenený materiál

V moderných domácnostiach a podnikoch začína dominovať sklenený materiál

Sklo ako materiál a viditeľný prvok interiérov ste pravdepodobne zbadali najskôr v nákupných centrách alebo kancelárskych budovách, no dnes sa stáva obľúbeným prvkom aj našich domácností. Môže za to rozšírenie variácií v stavebníctve a rozšírenejšie využívania skla ako stavebného materiálu, čím nám dnes stavebné firmy ponúkajú niekoľko nových možností, ktoré sa stávajú trendom a znakom estetických interiérov.
Elegantný vzhľad a vizuálne kvality skleneného materiálu tak objavuje i stále viac domácností, kde sa sklenené deliace steny, posuvné sklenené dvere alebo sklenené zábradlia, atď. stávajú stále obľúbenejším a žiadaným prvkom.

skleněné posuvné dveře

Sklenené deliace steny
Sú veľmi praktickým a estetickým riešením, ktoré neagresívnym spôsobom rozdeľuje miestnosť na niekoľko častí, pričom sklenená stena prepúšťa dostatok prirodzeného svetla a opticky zväčšuje priestory. Nevyrábajú sa však z klasického, čiže krehko pôsobiaceho skla, ale z bezpečtnostného kaleného skla, ktoré je odolné voči nárazom. Údržba takýchto stien je skutočne nenáročná, respektíve ľahko sa čistí a sklo je v prípade záujmu možné spestriť potlačou či rôznymi nápaditými motívmi.

ložnice

Celosklenené dvere
Budú funkčným a predovšetkým veľmi elegantným prvkom každej domácnosti, respektíve majú schopnosť prispôsobiť sa rôznym štýlom interiéru. Moderným aj retro, ale predsalen sa asi najviac hodia do moderne pôsobiacich, poprípade komerčných priestorov. Prevedenie dverí v podobe celoskleneného dizajnu je trendovo pôsobiacim prvkom, no i tento typ dverí ponúka niekoľko odlišných spôsobov otvárania, čiže výroby a umiestnenia. Veľmi praktický je posuvný systém, no zaujímavou voľbou je aj zásuvný, v prípade záujmu i bežné krídlové otávaranie. Aj v prípade dverí vravíme o priespustnosti svetla, no takisto existuje variant zvoliť farebné sklo alebo sklo s grafickým vzorom pre väčšie súkromie.

Sklenené zábradlie
Pôsobí vzdušne a obohatí vizuálny efekt celého schodiska, ale takisto mu dodá istú solídnosť. Takéto schodisko bude pôsobiť odľahčeným a luxusným dojmom.

Comments are closed.