Včela-dôvod života na ZEMI

Včela-dôvod života na ZEMI

Ako vieme, včela je podstatou sveta. Bez včiel by nebolo života. Je to aj z tohto dôvodu, že včely robia pre tento svet najpotrebnejší,,úkon,, na svete a to je opeľovanie. Ak by včely zmizli zo zemského povrchu, život ľudstva by zanikol. Včely nám pomáhajú spôsobmi, o ktorých mnohý z nás ani len netušia. Okrem toho, že produkujú snáď najchutnejšiu a najzdravšiu pochúťku na svete a teda med, dokážu vyrobiť aj vosk, či zázračnú včeliu materskú kašičku.

včelí produkt

Jedná sa o čisto prírodný produkt, ktorý má mnoho priaznivých účinkov pre naše zdravie rovnako tak ako aj pre zdravie včiel a samotnej včelej kráľovnej. Vedci zistili, že kým včelia kráľovná, kŕmená výhradne včelou materskou kašičkou sa dožíva 5-6 rokov, žiaľ robotnice, ktoré túto kašičku nedostávajú sa dožívajú pár týždňov. Včelia materská kašička okrem dlhšieho veku včelej kráľovnej jej dodáva potrebné živiny a tie spôsobujú jej kvalitnejší vývoj, vývin a teda aj stavba tela včelej kráľovnej je podstatne väčšia a výraznejšie sfarbená. Skúmaním vplyvu na ľudský organizmus sa zistilo, že včelia materská kašička má blahodárne účinky aj pre človeka.

včela a kvety

Dokáže pomôcť s mnohými chorobami, ale aj omnoho viac. Tak teda sa na to pozrime. V prvom rade je antibakteriálna aj pri aplikácii na kožu a sliznicu. Podporuje imunitu u dospelých ale rovnako aj u detí. Podporuje chuť do jedla je výborným pomocníkom pri deťoch s nízkou chuťou do jedla, pôsobí pri nespavosti a dokáže upokojiť celkový psychický stav človeka a teda pôsobí ako antidepresívum, podporuje celkový každodenný výkon, odbúrava únavu, pôsobí proti skleróze osviežuje pamäť, podporuje tvorbu červených krviniek a znižuje cholesterol. Jednoducho má nevyčísliteľné účinky na celkový organizmus. Materská včelia kašička a jej cena Nutrifit.sk je teda s porovnaním jej blahodárnych účinkov na nezaplatenie.

Comments are closed.