Veľký Budha na Phukete a rozhľadňa – hlavná atrakcia Thajska

Veľký Budha na Phukete a rozhľadňa – hlavná atrakcia Thajska

Socha Veľkého Budhu a priľahlého chrámu majú taký zmätený pôvodný názov, že nevidím dôvod ho napísať. Stavím sa, že ho nemôžete vysloviť ani po desiatich opakovaniach. Ak nie ste z Thajska, samozrejme. Väčšina turistov a miestnych obyvateľov ostrova Phuket ho jednoducho nazýva Veľký Budha alebo Veľký Budha. Tradičná atrakcia pre veľké thajské osady.

budhismus

  • Veľký Budha je impozantne veľká dutá socha, ktorá bola umiestnená na kopci, asi 400 metrov vysoká. Okrem samotnej sochy sú tu budhistické a taoistické chrámy (čínske) a niekoľko vyhliadkových plošín. Budha tu začal stavať v roku 2002. Pamätám si, že v roku 2011 ju Thajčania dokončovali ozdobnými obkladačkami a na území sa tlačili nákladné vozidlá s obrovskými mramorovými blokmi. Ale … Na jednom z plagátov je možné uvažovať o perspektívach, na ktorých sa budhisti na tomto území usilujú. Napriek tomu, že darovanie peňazí bolo obrovské, komplex ešte nie je dokončený. Myslím si, že keď skončí výstavba, toto miesto sa stane najlepším a turistickou atrakciou číslo jedna v Phukete.
  • Keďže celá oblasť okolo Veľkého Budhu je vlastne územím budhistického chrámu, potom by ste mali prísť slušným spôsobom. To znamená, že žiadne holé torza pre chlapcov a uzavreté ramená a kolená u dievčat. Mimochodom, môžete požiadať o sarong na parkovisku vozidiel, aj keď by som radšej mal môj. Okrem krásnych výhľadov, chrám má tradičnú zbierku peňazí.

mniši

  • Návšteva Veľkého Budhu je možná samostatne aj ako súčasť nejakej exkurzie. Pre nezávislých turistov som si najskôr myslel, že napíšem podrobnú trasu slovami, ale pozrel som sa na to, ako to vyzeralo na susedných zdrojoch a uvedomil som si, že to nebude fungovať. Skúsení turisti už dlho používajú Google Navigator a neskúsení, by mali ísť s delegátom. Vzhľadom k svojej polohe na jednom z najvyšších hôr v Phukete, v podstate potrebujete len jednu cestu – Soi Yot Sane 1, ktorá vedie priamo na vrchol. Otvorené majú denne od 6 do 19 hodín. Vstup je zadarmo.

Comments are closed.