Zábava a atrakcie v Bolívií

Zábava a atrakcie v Bolívií

Bolívia je bohatá krajina na široké spektrum atrakcií . Stručne povedané, sú to pamiatky pred kolumbijskej civilizácie, španielska koloniálna architektúra a úchvatné prírodné krásy. Okrem zaujímavých vecí nie je možné nespomenúť  autentický život mnohých etnických skupín bolívskych Indiánov – ich obydlia, miesta bohoslužieb, sviatky a festivaly.
Na území krajiny sa dnes nachádzajú štyri objekty zo zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Sú to:

jezero

  1. Mesto Potosí – hlavné mesto produkcie striebra, jezuitských misií, historické centrum Sucre, pozoruhodné pre jeho budovy, archeologické parky "Tiwanaku", centrá pre-hispánskej indickej kultúry.
  2. Jazero Titicaca, ktoré Bolívia zdieľa s Peru, je ďalším turistickým miestom. Nachádza sa v nadmorskej výške 3800 m, jazero je obklopené smaragdovými kopcami a horami so zasneženými vrcholmi. Okrem toho je to najvyššie horské splavné jazero na svete. Na jazere je niekoľko malebných ostrovov, z ktorých každý je známy niečím iným : Uros je známy svojimi plávajúcimi ostrovčekmi, ktoré slúžili ako prototyp lodí Tour Heyerdahl a ostrov Inca sa spája s podzemnými tunelmi do hlavného mesta civilizácie Cusco.
  3. Soľná púšť Uyuni je jedným z najzaujímavejších a vedcami najviac skúmaným miestom na planéte. Púšť sa rozkladá na ploche 12 tisíc metrov štvorcových, hrúbka soľného krytu dosahuje 10 metrov. Je tu prekrásne.
  4. Sucre a La Paz  sú vynikajúcimi príkladmi koloniálneho vývoja. Pekné fasády striktného španielskeho štýlu sa striedajú so snehovo bielymi budovami s nádhernými kolonádami a lietajúcimi kopulami.

bolívie
Okrem iného je Bolívia známa svojimi početnými indickými karnevalmi, z ktorých najpopulárnejšie sú v mestách Copacabana (na počesť Čiernej panny, patrónka krajiny) a Oruro, kde hlavnou postavou je San Miguel, známy v západnom svete pod menom Michaela archanjela.

Comments are closed.