10 byliniek, ktoré môžete pestovať vo vnútri celoročne

10 byliniek, ktoré môžete pestovať vo vnútri celoročne


Bazalka
Zasaďte semienka bazalky do kvetináča a umiestnite ju na okno s orientáciou na juh. Bazalka má rada veľa slnka a tepla.
Vavrín
Je to trvalka. Kvetináč s ním vložte na okno orientované na východ alebo západ, ale uistite sa, že tam dobre prúdi vzduch. Vavrín potrebuje cirkuláciu vzduchu, aby zostal zdravý.

tymián

Trebuľka
Táto bylinka, tiež nazývaná, ako francúzsky petržlen, rastie dobre pri slabom osvetlení, ale potrebuje teploty medzi 19 stupňami a 22 stupňami, aby sa jej darilo.
Pažítka
Na konci vegetačného obdobia vykopte pažítku z vašej záhrady a zasaďte ju do kvetináča. Kvetináč nechajte vonku, kým listy uschnú. Na začiatku zimy presuňte kvetináč na najchladnejšie vnútorné miesto (napríklad do pivnice) na niekoľko dní. Potom ho premiestnite k najjasnejšiemu oknu.
Oregano
Vaším najlepším krokom je začať s kúskom, ktorý bol vyrezaný z oregana zo záhrady. Potom, čo zasadíte tento kúsok do kvetináča, umiestnite ho do okna orientovaného na juh.

petržel

Petržlen
Môžete vypestovať petržlen zo semien alebo vykopať ich zopár z vašej záhrady na konci sezóny a potom zasadiť do kvetináča. Petržlen má rád veľa slnka, pomaly rastie na okne orientovanom na východ alebo západ.
Rozmarín
Začnite odrezaním kúska rozmarínu a udržiavajte ho vo vlhkej pôde, až kým nepustí korene. Najlepšie rastie v okne orientovanom na juh. Očakávajte, že vaša kuchyňa bude voňať čerstvosťou počas chladnejších období vďaka štipľavej vôni tejto bylinky, pôsobí ako prírodný osviežovač vzduchu.
Šalvia
Zasaďte kúsok, ktorý odrežete z vonkajšej šalvie. Šalvia toleruje suchý vnútorný vzduch dobre, ale potrebuje veľa slnko, preto musí byť pri okne na južnej strane.

bazalka

Palina (estragón)
Dočasné obdobie na konci jesene alebo na začiatku zimy je pre estragón nevyhnutné na rast v interiéri. Odrežte estragón zo záhrady a nechajte ho vonku, kým sa mu listy nezosušia. Prineste ho na najchladnejšie vnútorné miesto na niekoľko dní a potom ho umiestnite na okno s orientáciou na juh, aby mal čo najviac slnka. Nezabudnite ho pravidelne hnojiť.
Tymián
Môžete začať pestovať tymián v interiéri tak, že zasadíte z neho kúsok zo záhrady do kvetináču. Tymián má rád veľa slnka, ale bude rásť aj na okne orientovanom na východ alebo západ.

Comments are closed.