Baktérie dôležité pre vašu zdravú kondíciu

Baktérie dôležité pre vašu zdravú kondíciu

Niektoré z baktérií sú pre naše telo, pre jeho zdravie a dobrú kondíciu prospešné a dokonca veľmi potrebné. Konkrétne sú to probiotické baktérie a tie sa nachádzajú v našom organizme, najčastejšie sa píše o ich výskyte v črevách. Je vlastne známe, že probiotiká účinne dopomáhajú hlavne k zdravému tráveniu, veď poznáme tiež probiotiká proti nafukovaniu Natures aid alebo potraviny ako napríklad acidko, kefír, jogurty či kyslá kapusta, ktoré sú pre zdravé trávenie citeľne prospešné. Sú to prírodné zdroje probiotických baktérií, ktoré sú v našom organizme vítané, hlavne ak prišlo k ich úbytku, nerovnováhe a potrebujeme ich doplniť.

baktéria, vírus

Napríklad pri liečbe anitibiotikami. Pretože antibiotiká majú za úlohu zničiť v tele čo najviac baktérií bez rozdielu, zabíjajú teda aj tie prospešné- probiotické. Toto je zrejme dôvod, prečo majú antibiotiká okrem liečivých aj možné škodiace vedľajšie účinky, hlavne ak by sme prekročili ich doporučené dávkovanie.

Prijímať probiotiká v akejkoľvek forme je ale prospešné aj pri spomenutých tráviacich problémoch, tento typ baktérií dokáže byť v danom prípade veľmi efektívny a výrazne upraviť tráviaci systém do jeho zdravej, prirodzenej funkcie. Posilnené trávenie probiotikami je následne vhodné aj pre ľudí, čo potrebujú znížiť hmotnosť a schudnúť. Alebo dosiahnuť posilnenie metabolizmu a ako vieme, pri kvalitne fungujúcom metabolizme sa kondícia udržiava ľahšie a tiež sa ľahšie vyhneme neželanému priberaniu.

bolesť brucha

Zdravo fungujúce trávenie a metabolizmus ale nepomáha iba k lepšej telesnej, ale tiež k duševnej kondícii. Rovnováha v organizme sa prejaví aj v rovnováhe mysle a vo väčšom psychickom pokoji. A ten je v dnešnej dobe veľmi dôležitý, čo je ale podstatné- dostatočný či potrebný výskyt probiotických baktérií v tele (najmä v črevách) je dôležitý a dobrý pre celkovú kondíciu- telesnú aj psychickú.

  • Preto ide naozaj o baktérie, ktorých by sme sa nemali obávať- skôr naopak, potrebujeme ich.

Comments are closed.