Cenu za MVP získal Tom Brady ale ani J.J. Watt neodišiel bez uznania

Cenu za MVP získal Tom Brady ale ani J.J. Watt neodišiel bez uznania


Cenu MVP sezóny 2017 získal legendárny Tom Brady, quarterback New England Patriots. 40 ročná hrajúca legenda získala svoju tretiu cenu MVP. Naposledy sa mu to podarilo v roku 2010, síce ako keby v posledných zápasoch trochu stratil dych, ale aj tak celú sezónu dominoval a získal cenu zaslúžene.

fanoušce

Stal sa tak najstarším hráčom, ktorý cenu MVP získal a to nielen v NFL ale aj vo všetkých štyroch majorských ligách ako NHL, MLB, NBA. Dominoval aj medzi odborníkmi, ktorí mu z 50 hlasov udelili 40, takže nebolo otázkou, kto je víťazom bitky Brady – Gurley. Porazený skončil na druhom mieste s 8 hlasmi a tretí skončil Carson Wentz, quarterback Philadelphie Eagles.

Cenu pre najlepší comeback ligy získal Keenan Allen, widereciever Los Angeles Chargers. Mimochodom, táto cena je asi naj nevyspytateľnejšia zo všetkých cien, ktorú môže získať nielen hráč, ktorý sa vrátil zo zranenia. Napriek tomu, cenu sa podarilo dať tomu, komu naozaj patrí, keďže Keenan Allenovi sa podarilo už druhý krát za kariéru zvíťaziť nad zranením a vrátiť sa na ihrisko v neuveriteľnej forme. Tento rok chytil 102 prihrávok, čím dosiahol nielen osobný ale aj franchise rekord, ktorému si pripísal 1393 yardov, čo je tiež osobný rekord, a k tomu mal ešte 6 touchdownov.

demarxco

Cena Waltera Paytona nie je to najdôležitejšie, to je pravda, keďže sa neudeľuje za výkon na ihrisku ale práve za výkon mimo ihriska, a čím ďalej, má tým väčšiu hodnotu, veď víťazi po novom budú môcť nosiť na dresoch hviezdu. Spomedzi troch hráčov mohli tento rok odborníci vyberať a to Greg Olsen, Benjamin Watson a J.J. Watt. Výsledok hlasovania asi málokoho prekvapil, veď pass rusher Houstonu Texans, J.J. Watt, pomohol poškodeným, ktorí stratili svoj domov v dôsledku hurikánu Harvey tým, že im pozbieral 37 miliónov dolárov pomocou sociálnych sietí a médií. Naozaj úctyhodný výkon.

Comments are closed.