Cesta ku kráse: ovocie

Cesta ku kráse: ovocie

Banán útočí proti akné
Je pravda, že banán je dobrým pomocníkom v boji proti nepríjemne vyzerajúcim červeným pľuzgierom na tvári, dekolte a iných miestach. Zbaviť sa ho môžete aj prírodnou medicínou prostredníctvom banánu. Stačí ho rozomlieť v mixéri a pridať trošku mlieka. Hmota by mala byť hustejšieho charakteru, ktorá sa ľahko aplikuje na tvár.

banán

Toto tropické ovocie je známe tiež pre svoje pozitívne účinky proti tzv. „opici“. Nielenže pomáha odbúravať škodlivý zostatkový alkohol, ale je aj „dopĺňačom“ sodíka, vďaka jeho vysokému obsahu najmä v dužine banánov.

Sila draka
Po ňom je pomenované dračie ovocie, ktoré má výraznú ružovú šupku a biele vnútro obsahujúce mnoho čiernych semienok. Práve pre ich obsah sa používa do pleťových krémom a najmä do prírodných pílingov, ktoré zbavujú pokožku trením odumretých buniek pokožky. Pleti dodávajú zároveň potrebnú výživu a vlhkosť. Neupcháva póry – naopak ich prevzdušňuje a zabraňuje zapáleniu.
Okrem pleti sa používa aj pri chudnutí, pretože má vysokú biologickú hodnotu a nízku kalorickú hodnotu. V žalúdku nás okamžite zasýti, používa sa aj do miešaných nápojov a je súčasťou prípravkov na znižovanie hmotnosti.

ovoce

Suchá pokožka
Proti suchej pokožke sa používa extrakt z červeného pomaranča a prírodných olejov. Návod je jednoduchý – odšťavený červený pomaranč (musí byť čistá tekutina bez šupiek) sa vmiešava k roztopenému mandľovému oleju. Odporúča sa pridávať tiež pár kvapiek vitamínu E. Tekutina musí mať polotekuté skupenstvo a vychladnúť. Takáto zmes sa jemne nanáša na pleť, ktorá sa ľahšie vpíja a pokožka tak ostane dostatočne hydratovaná.
Med s citrónom a škoricou pôsobí s rovnakým efektom a navyše pleť necháva hebkejšiu. Pridaním jednej lyžičky včelej materskej kašičky docielite po dlhodobom používaní aj menej zvráskavenú pleť. Jej účinky sa osvedčili u mnohých žien.

Comments are closed.