Chyťte sa výzvy

Chyťte sa výzvy

Patríte aj vy k ľuďom, ktorí milujú výzvy? Lebo ja sa ich jednoducho neviem nabažiť. Som neuveriteľne súťaživý človek, takže sa chytím čohokoľvek a nechám sa veľmi rýchlo vyhecovať. Občas ma aktivity, ktoré mi niekto ponúkne, zaujmú, občas nie. Ale stáva sa, že si nájdem zábavu na celý život. Už odmalička ma môj otec brával na rybačku, takže som sa vždy pretekal, kto chytí väčšiu rybu. Vstával som o štvrtej a vychutnával som si pohľad na vodnú hladinu, ktorá sa nehýbala, len tak dýchala a ja som sa pokúšal dýchať s ňou. Bolo to niečo neuveriteľné a tešilo ma to tak, že si to asi ani neviete predstaviť.

návnada

Keď si nájdete niečo, čo vás baví, chcete to vylepšovať. Len málokto je ochotný stagnovať na jednom mieste, hlavne vtedy, keď sa to týka niečoho, na čom vám naozaj záleží. Pamätajte si na to. Ja som bol rozhodnutý.

Aj v rybárčení som sa vždy chcel posúvať ďalej. Napriek tomu, že som mal pocit, že to už ďalej nejde, vždy som našiel niečo, čo som chcel dosiahnuť. Teraz som sa napríklad rozhodol, že budem loviť dravé ryby. Na to však človek potrebuje nielen odhodlanie, ale aj poriadnu výbavu. Práve preto som si hneď zaobstaral woblery. S nimi sa všetko chytá oveľa ľahšie, tým si buďte istý.

Nebudem klamať, že mi prvé pokusy hneď vychádzali. Práve naopak. Bolo to pre mňa ťažké, pretože som často absolútne nič nechytil. Asi vám nemusím hovoriť, že to bolo pre mňa naozaj depresívne a mal som pocit, že som na nič.

návnadička

Keď sa mi však začalo dariť, bolo to úžasné. Tešil som sa, že toto môžem dosiahnuť. Tešil som sa, že sa môžem posúvať ďalej a že môj koníček len tak nestagnuje na mieste. Bolo to fakticky úžasné a práve preto som rád, že som to skúsil. A že to budem skúšať ďalej. Veď ako som už hovoril, som na výzvy. Nabudúce asi pôjdem na ryby k moru a skúsim niečo uloviť tam. Veď prečo nie.

Comments are closed.