Costa del Sol – španielske Azúrové pobrežie

Costa del Sol – španielske Azúrové pobrežie

Členitosť a rozmanitosť robí Španielsko krajinou, ktorá má toho veľa čo ponúknuť, od horských oblastí cez úrodné nížiny až po dlhé piesočnaté pláže.

španělkso
 
Práve more bolo hlavnou „tepnou“ cez ktorú po celé stáročia prúdilo do krajiny bohatstvo a blahobyt. Jedna po druhej ako perly vznikali a rozkvitali prístavné mestá a mestečká. V nich sa sústreďoval obchod a pestrá zmes  rôznych kultúr dali vzniknúť ohromnej farebnosti. Také je aj pobrežie Costa del Sol (Slnečné pobrežie) tiahnúce sa od Malagy až po Esteponu.
 
Iba samotná Malaga, hlavné mesto tohto regiónu ponúka nespočetné množstvo atrakcií, historických pamiatok, múzeí, botanických záhrad a parkov. Jednoznačne si naplánujte na jeho návštevu viac než len jeden deň!
V letných horúčavách určite nevynechajte krokodílí park, Jardín Botánico, botanickú záhradu Molino de Inca s nádhernými fontánami a starým mlynom či záhradu Pedra Luisa Alonsa navrhnutú v rôznych štýloch. Každá je niečím špecifická ale všetky vám poskytnú oddych pre vaše unavené nohy a pastvu pre oči.

zahrady
 
V neďalekej Marbelle stojí za povšimnutie Selwo Marina zábavný morský svet s delfínmi a tučniakmi či hrad Sohail. Pri návšteve hradu si však dajte pozor, otváracie hodiny sú dosť obmedzené, trvajú iba do 14.30h! Blízko mesta sú aj nekonečné kilometre čistých pláží ako sú Artola, Calahonda, Cabopino, Venus, pláž del Cable, pláž de la Bajadilla aj vďaka ktorým je mesto obľúbenou cieľovou destináciou mnohých dovolenkárov.
 
Ďalšou „perlou“ v poradí je mestečko Estepona. Úžasná spleť uličiek plných neopakovateľnej architektúry a farebných kvetov v historickom centre Estepony vás nenechá chladnými ani na okamih. Dať si tapas či paellu spolu s pohárom Rioje v reštaurácii je samozrejmosťou a patrí to k neodmysliteľnému koloritu mesta.

sudy
 
Po posilnení a načerpaní energie budete pripravení vrhnúť sa do vĺn na jednej z krásnych pláží akou je napríklad pláž del Cristo Estepona, Bahía Dorada alebo pláž de la Cala. Ku každej sa dostanete úplne jednoducho, priamo z mesta.

Comments are closed.