Technológie rastú a menia sa každý deň

Technológie rastú a menia sa každý deň

Pred mnohými rokmi ľudia ani nedúfali, že by mali niečo, s čím sa dovolajú človeku na opačnom konci zemegule. A už vôbec nie to, žeby ho pritom ešte mohli aj vidieť. Nemali v domácnosti toľko pomocníkov, spoliehali sa najmä na seba. Dnes je však realita iná. Keď si predstavíme, že tá minulosť bez všetkých pomocníkov sa týkala ešte našich rodičov, pozastavíme sa. Je to vôbec možné? Aby sa za pár rokov všetko tak pohlo dopredu?

stožár

Možné to je a je to realita. Deje sa to každučký deň, hodinu, minútu. Ani si neuvedomujeme, koľko technológie máme okolo seba. Možno sa práve vy radíte do skupiny ľudí, ktorá takýmto množstvom techniky pohŕda, najprv sa však opýtajte seba, či si dokážete predstaviť deň bez toho, aby ste vybavili niekoľko emailov, telefonátov, správ, aby ste nepoužili mikrovlnku, mixér, či sušičku.

tablet

Techniky pribúda a pribúda, na svete jej je obrovské množstvo a s istotu vieme povedať, že je to množstvo až nadbytočné. Stačí si porovnať, koľko vydržala stará práčka vašich rodičov, ktorú majú do teraz a koľko vydržala v domácnosti tá vaša. Všetko je prispôsobené tomu, aby sa veci po niekoľkých rokov pokazili a aby ste mali potrebu kúpiť si nové.

Keď sa pozrieme na budúcnosť, nevieme, čo môžeme očakávať. Čo sa dá ešte vylepšiť? Prídu roboty, ktoré budú všetko robiť za nás. Od bežných prác v domácnosti až k výchove detí. Budeme ešte vôbec chodiť do práce, alebo budeme pracovať len z domu? Ako sa na to všetko dá pripraviť?

hodinky

Nedá sa na to pripraviť. Príde, čo príde a my sa musíme naučiť s tým žiť. Musíme si však uvedomiť, že technológia ide naozaj rapídne dopredu a nezastavuje sa pred ničím. Skúsme s tým žiť tak, aby nás to neovládalo, ale aby nám to slúžilo. Využime ju v náš prospech, avšak nerobme si z nej stredobod nášho života. Nikdy totiž nemôžeme vedieť, kedy nás úplne pohltí.

Comments are closed.