Last minute

Last minute

Existujú dva typy ľudí. Vlastne tri druhy ľudí, aby som bola presnejšia. No tí tretí nemajú asi moc na výber alebo to nechcú zmeniť.
·         Prvý typ ľudí je taký, že na dovolenku chodieva v presne určenom čase a vždy si ju dopodrobna naplánuje. Dátum vie už možno aj rok dopredu a modlí sa za to, aby tam bolo v tom čase akurát krásne počasie a nepršalo mu.
·         Druhý typ ľudí je taký, že dovolenku plánuje, ale nevie kedy a kam pôjde. Čaká a sleduje rôzne akcie, lastminute-y. Je to oveľa lacnejšie ako pre prvý typ ľudí. Je istejšie, že bude mať krajšie počasie, pretože dovolenku si objednáva pár dní pred odletom alebo dokonca niekedy aj v jeden deň pred odletom alebo v deň odletu. Pobalí sa na rýchlo a ide. A užíva si krásnu dovolenku. Musí však byť flexibilný a nič si dopredu neplánovať. Nedá sa to naplánovať.

pobřeží

·         A tretí typ ľudí sú veľmi jednoduchí ľudia, ktorí si neplánujú dovolenku, pretože na ňu jednoducho nechodia. Nechodia pri more a ani sa tam nechystajú. Táto kategória by sa mohla ešte roztriediť na dve podskupiny, pretože títo ľudia buď nemajú na to, aby išli na dovolenku alebo jednoducho na ňu nechcú ísť. Jasne, rýchle a presvedčivé.

pláž

Dovolenka ako taká je celkom dosť finančne náročná záležitosť. Hlavne pre prvý typ ľudí. Náklady spojené s dovolenkou nie sú len tie, ktoré vynaložíme na to, aby sme sa tam dostali, ale aj na to, aby sme sa tam prestravovali, nakúpili suveníry a podobne. Keď sa to všetko zráta, nie je to len taká malá suma. Ale keď sa chce človek odreagovať, zrelaxovať a prísť na iné myšlienky inak to asi ani nejde. Šetrí sa na ňu skoro celý rok, ale minie sa to za chvíľu.

panorama

Niekto to robí tak, že odkladajú manželkinu výplatu a z manželovej žijú. Niektoré rodiny šetria len tak od oka ako príde. V každom prípade by ste mali mať vždy nejaký plán ako chcete šetriť na dovolenku alebo do ktorej skupiny sa vlastne zaradíte. Aspoň toto základné triedenie by ste mali mať v hlave ujasnené, pretože potom už budete mať samostatnú kategóriu a tou je: „Neviem, neriešim, nedá sa so mnou nič plánovať.“ A s takými ľuďmi je veľmi ťažké o nejakej dovolenke vôbec diskutovať. Tak sa, prosím, vyhnite takejto kategórii a vytvorte si v hlave aspoň nejaký jednoduchý plán Vašej tohtoročnej dovolenky. Vlastne na tú je už trošku neskoro. Plánujte tú budúcoročnú alebo zimnú J
Do dovolenkovania, priatelia!

Comments are closed.