Vytvorte na pracovisku letnú pohodu

Vytvorte na pracovisku letnú pohodu

Vysnívanou spoločnosťou, v ktorej by mnohí chceli pracovať, je známa spoločnosť Google. Vďaka svojej filozofii sa stali modlou. Google opakovane v rebríčkoch popularity uspieva vďaka rôznym zamestnaneckým benefitom a priznajme si, rozpočet takéhoto gigantu je v úplne iných cenových reláciách ako to, čo si štandardne môžeme dovoliť priemerná slovenská firmička. Vytesniť dusnú atmosféru z uzavretých kancelárií sa dá aj s obmedzeným rozpočtom. Aby myšlienky prítomných neustále neulietali k predstavám vysnívaných pláží alebo k štítom hôr, spríjemnite im prostredie, v ktorom trávia svoj pracovný deň.

skleněné stěna

Začnite od väčších zmien

Urobte zmeny v usporiadaní priestorov, ktoré máte k dispozícii. Priestory, otvorte, prevzdušnite, vytiahnite na terasu pohovky a stolíky, ktoré sú celoročne porozhadzované v kútoch miestností a na chodbách. Uvidíte, ponuku prevetrať sa na čerstvom vzduchu neodmietnu a ak sa Vám nápad osvedčí, popremýšľajte nad malou zimnou záhradou. Konštrukcia https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-deliace-steny/ príde vhod aj počas búrkových dní.

skleněné stěny

Zapojte ich

Existuje niekoľko rôznych prístupov, ktoré môžete zvoliť, najúčinnejšie je vytrhnúť ľudí zo stereotypu. Príklady narábania s rôznym rozpočtom:

  1. Na peniazoch veľmi nezáleží – stavíte na dizajn a vopred naplánujete jednotlivé položky interiéru budúcej zimnej záhrady (od typu podlahy, cez pohodlné kreslá až po doladenie farby kvetináčov a kombinovanú chladničku, v ktorej vždy nájdu chladené nápoje alebo svoju zmrzlinu). Na rastlinách sa dohodnete.
  2. Máte nejaký rozpočet, ale nedá sa z neho hneď urobiť všetko – urobíte veci postupne. Buď môžete nakúpiť menej dizajnových kusov alebo viac položiek s dôrazom na pohodlie, tie môžete neskôr dokúpiť a vymeniť. Investujete do kvalitného vyhotovenia toho, čo ostane (konštrukcia, podlaha, chladnička s výbavou) a štýl doplnkov zvolíte podľa toho, čo ponúkajú výpredaje (kvetináče). Rastliny vyberiete spolu alebo ich prinesú z domu.
  3. Máte nejaký rozpočet, ale ste na polceste – nešetrite na kvalite (konštrukcia a podlaha), nájdite vo výpredaji vhodné zariadenie (kreslá, kvetináče, chladnička) a použite to, čo už máte k dispozícii. Opýtajte sa zamestnancov či môžu projektu prispieť napr. prebytočnými kvetináčmi a rastlinkami.
  4. Máte nízky rozpočet – na skúšku premiestnite na terasu dostupné zariadenie a neskôr sa rozhodnete či do neho investujete viac. Zakúpte len niekoľko doplnkov na zútulnenie a zo zvyšku rozpočtu zafinancujte každý týždeň nanukovú tortu. Požiadate ich, aby pripojili ruku k dielu (kvetináče, rastliny).
  5. Momentálne nemáte žiaden rozpočet – použite to, čo máte alebo donesú (kvetináče, rastliny) a každý deň delegujte jedného dobrovoľníka, ktorý sa môže prejsť do obchodu a zakúpiť nanuky.

Comments are closed.