Nestojí to, čo má?

Nestojí to, čo má?

Je to jedným z najčastejších problémov sexuálneho života ľudí vyskytujúci sa u mužov. Tak ako nastáva problém v kvalite erekcie alebo jej dĺžky, tak nastáva aj s jej nástupom, teda konkrétne s rýchlosťou nástupu.

porucha erekcie

Ako sa prejavuje slabá erekcia? Stoporenie nie je dostatočné, jeho dosiahnutie je pomalšie a taktiež rýchlo ochabne. Skrátka, slabú erekciu nemožno prehliadnuť.

Problém môže súvisieť so zlým prekrvením mužského pohlavného orgánu, kedy je potrebné zlepšenie ciev v úde, s nízkou „chuťou“ do sexu alebo jednoducho môže byť problém v nesprávnom životnom štýle. Posilniť ju teda môžete lepšou, výživnejšou stravou s väčším obsahom vitamínov, cvičením, uprednostniť môžete hlavne cviky na posilnenie oblasti panvového dna, a dôležitým je taktiež zníženie hladiny stresu vo vašom živote. Takisto vám môže pomôcť rázne skoncovanie s pitím alkoholických nápojov a fajčením.

zlepšenie erekci

Menej typickou poruchou erekcie je narozdiel od slabej, ktorá nastupuje pomaly, erekcia predčasná. Tá sa objavuje rýchlejšie, teda príliš skoro a nie je až tak častým problémom. Môže za to u väčšiny prípadov sexuálna nezrelosť, avšak príčinou môže byť tiež hormonálny alebo cievny problém.

Pomôcť sa jej dá pravidelnejším pohlavným stykom alebo častejšou masturbáciou, ktorá pomôže uvoľniť z tela sexuálne napätie. No v prípade vážnejších problémov, ako napríklad s hormónmi, je potrebné podstúpiť odbornú liečbu doporučenú lekárom.

Ďalšou poruchou je krátka erekcia. Táto erekcia spôsobuje to, že pohlavný úd vydrží v stoporenom stave len krátku dobu, teda jednoducho povedané, muž nemá dostatočnú výdrž. Riešením je taktiež zmena životného štýlu a odstránenie psychických problémov, ako napríklad depresie.

Porucha erekcie je bežným problémom celého ľudstva. V mnohých prípadoch je aj ľahko riešiteľný, či už svojpomocne alebo dostupnými výživovými doplnkami. Avšak nezabúdajte, že pri vážnom alebo dlhodobo pretrvávajúcom probléme, je potrebné obrátiť sa na lekársku pomoc.

Comments are closed.