Správne osvetlenie miestnosti

Správne osvetlenie miestnosti

Osvetlenie je veľmi dôležitou súčasťou každého priestoru. Dodáva mu tú správnu atmosféru a je dôležité pre dobré fungovanie v tejto miestnosti. Dotvára celkový vzhľad miestnosti. Je dôležité vybrať si to správne osvetlenie miestnosti, aby sme sa cítili dobre. Ďalším dôvodom je určite aj to aby netrpeli naše oči. Zlé osvetlenie nám môže uškodiť viac ako si myslíte.

žárovka

Ako si ale vybrať to správne osvetlenie? Záleží na množstve faktorov ako kvalita, výdrž alebo aj cena. Vo všeobecnosti sú obľúbenými najmä LED svietidlá, ktoré sú úsporné. Vybrať si môžete aj svetlá rôznej farby. Taktiež si môžete zvoliť aj rôzny tvar svetiel. Fantázii sa medze nekladú a vy si tak môžete vytvoriť nádherný priestor.

Ak chcete napríklad osvetliť detskú izbu, sú vhodné svetlá s rôznymi rozprávkovými motívmi. Vhodné je zvoliť aj menšie lampičky a rozmiestniť ich po miestnosti. Takto zaistite vášmu dieťaťu dokonalé svetlo a budete mať istotu, že si nepoškodí zrak. Môže si kresliť, hrať ale aj robiť si domáce úlohy. Osvetlenie bude takto dokonalé.
Čo sa týka spálne, tam stačí slabšie svetlo keďže je to miesto určené na oddych a spánok. Postačia dve nočné lampičky a hlavné svetlo. V obývacej miestnosti je už potrebné silnejšie svetlo, keďže tu trávime dostatok času. Je to miesto kde oddychuje celá rodina, čítate si tu, pozeráte televíziu a to znamená, že na to všetko potrebujete vhodné osvetlenie.

světlo

Jednou z možností osvetlenia sú aj RGB LED pásy. Tie vytvoria dokonalé osvetlenie v akejkoľvek miestnosti a dotvoria celkový dizajn. Svetlo môže byť samozrejme aj dizajnovým prvkom. Ak dokážete jeho vzhľad zladiť s miestnosťou bude to vyzerať dokonalo. No samozrejme nezabúdajme v prvom rade na kvalitu. Zlé osvetlenie nám môže zničiť zrak, ak používame pri čítaní slabé svetlo namáhame si oči a to vedie vo vyššom veku ku zhoršeniu videnia.

Comments are closed.