Žena bystrozraká

Žena bystrozraká

Je krásny deň a ja spokojná so životom kráčam po ulici keď zrazu ma nejaká neviditeľná sila vtiahla do optiky, ani vlastne sama neviem prečo. Chcela som to skúsiť, veď nech mi pokojne merajú zrak, ja vidím predsa dobre. Opak bol pravdou. Veľmi milá žena mi oznámila, že by som potrebovala nosiť okuliare, ale niečo sa jej nepáči a odporúča mi navštíviť lekára špecialistu.

doga

Tak teda dobre, povedala som si. A zistila som, že pani v optike mala pravdu. Zistili mi akúsi vrodenú chybu, kvôli ktorej by bolo vhodné aby som nosila okuliare.
Keďže môj prvý dojem z danej optiky bol dobrý vrátila som sa tam. A chodím tam už pár rokov, vždy som nadmieru spokojná. V každej dobrej optike vrátane tej, ktorú navštevujem ja, nájdete výborne služby.

PORADENSTVO
Poradenstvo a milý prístup je jeden z kľúčových faktorov, či sa do danej optiky ešte vrátite. Mali by vám vedieť poradiť, ak sa neviete rozhodnúť medzi okuliarmi a šošovkami. Ak sa už rozhodnete, pomoc pracovníkov sa nekončí. Ak sa rozhodnete pre šošovky poradia vám dodávateľa, typ aký by sa hodil na vašu diagnózu a ak máte záujem, ukážu vám ako si správne šošovky nasadiť. Pri okuliaroch je to ten istý princíp. Poradia vám aký typ rámu sa hodí k vašej tvári, niekde dokonca vyfotia ako v jednotlivých typoch rámov vyzeráte a ukážu vám výsledok aby ste si vedeli lepšie vybrať.

kníha

SERVIS
Po kúpe okuliarov, resp. rámu máte vo väčšine optík k dispozícii servis. Vedia vám poskytnúť náhradné diely. Prebrúsiť poškrabané sklá, vyčistiť okuliare laserom, prípadne zabrúsiť pôvodné sklá do nového rámu.
V každej optike vám radi a ochotne ponúknu aj doplnky k vašim okuliarom. Cez čistiace prostriedky vhodné pre váš typ rámu, obaly rôzneho typu až po retiazky na zachytenie na krku pre tých čo svoje pomocníčky radi strácajú.
Máte aj vy svoju obľúbenú optiku na ktorú nedáte dopustiť?
 

Comments are closed.